A1R

PŘÍBĚH KŘESÍLEK HALABALA H-269Z MALÉ CHOCNĚ AŽ do central parku V NEW YORKU jak vlastně probíhá renovace ... ?

Touto cestou bychom vám chtěli přiblížit metodiku a přístup naší běžné a poctivé renovace křesílek HALABALA typ H-269, v tomto případě pro zákazníka, který žije u Central Parku v New Yorku a vybral si nás pro kompletní realizaci.

čalounická vata koňské žíně kaliko africká tráva pružina juta popruh rám potahová látka line dashed madlo

Kaliko

Jedná se o tkaninu střední hmotnosti v plátně převážně z bavlněné příze, kterou nejčastěji  využíváme jako mezivrstvu mezi jednotlivými skladbami renovace.

Kaliko pro čalounické renovace křesla Halabala H-269

Africká tráva

Jedná se o čím dál více nedostatkový ale kvalitní materiál. Z africké trávy se připraví hrubý polštář, který dokáže vyplnit nerovnosti. Hlavní vlastností africké trávy jsou především její pevnost v ohybu, čili můžeme s ní opakovaně ohýbat a mačkat ji bez poškození jako u ostatních materiálů.

Africká tráva

Pružiny

Výhradně používáme pouze tradiční tlačné pružiny dvoukuželové. Výška pružiny určuje tvrdost sedáku či opěradel našich renovovaných křesílek. Jedná se o jeden z mnoha konzultovaných detailů s našimi zákazníky.

Ruční vyvazování pružin jutovým provázkem - renovace křesel H-269

Rám křesla

Konstrukce křesílka je ve většině případů ve stavu, který vyžaduje pečlivou kontrolu a mnohdy také opravy lokálního charakteru formou zpevnění, ošetření proti dřevokaznému hmyzu, lepení či náhradu nových částí, které již nejsou v souladu s dalších využitím artiklů.

Oprava rámu křesla Halabala h-269

Čalounická vata

Materiál vyráběný z textilních drtí, který využíváme ve skladbě křesílka na finální ukončení tvaru sedáku a opěradla před samotnou finální potahovou látkou.

Čalounická vata - renovace křesel H-269

Koňské žíně

Koňské žíně dávají křesílkům pružnost a měkkost, jsou tedy nezbytnou součástí čalounění tradiční dobovou metodou. Tento materiál je v čase také stále náročnější zajistit.

Koňské žíně - renovace křesel H-269

Juta

Jedná se o přírodní čalounickou tkaninu, kterou v našem případě nejčastěji využíváme na překrytí pružin a také africké trávy pro následné ruční prošívání a tím pádem zpevnění celého sedáku či opěradla.

Přírodní juta - renovace křesel H-269

Potahová látka

Finální potahová látka je vždy jedním z nejdůlěžitějších materiálů, které následně určují ráz a vizuální podobu finálních artiklů po renovaci. V našem případě využíváme nadstandardně kvalitní potahové látky vybraných výrobců převážně z Anglie.

Potahová látka na křesla HALABALA H-269

Popruhy

Základní stavební kámen každého křesílka, kdy správné umístění popruhů zajišťuje základ pro umístění nových pružin a dalších vrstev určující jednotlivé souvrství křesílek. 

Popruhy z juty

Líbil se vám tento příběh křesílek ?
Budeme rádi, pokud nám napíšete.

V případě, že Vás tato vybraná realizace oslovila, můžete třeba vyzkoušet náš nový konfigurátor, nebo případně rovnou domluvit osobní setkání a návštěvu našeho ateliéru, kde vás rádi provedeme a přiblížíme naší činnost.

Pole označená symbolem * jsou povinná. Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem vyřízení odpovědi na daný dotaz/poptávku.

Souhlasím *

vybrané realizace vašich artiklů

  • illustration
  • illustration
  • illustration
  • illustration
  • illustration
  • illustration
  • illustration
  • illustration
chair

pečlivá ruční renovace se zachováním ducha artiklu a využitím nejlepších materiálů

Každý kousek nábytku má svou vlastní historii, někdy byla hodně složitá a dramatická, jindy poklidná. Nikdy však obyčejná. Již v době zrození se jednalo o nábytek osobitý a kvalitní. Jeho majitelé to věděli. U nás se jeho příběh posune dál, někdy stačí trochu popostrčit, ale většinou mu musíme doslova vdechnout nový život. Jak tento náš příběh bude pokračovat, záleží především na vás.

jak probíhá renovace křesílek