A1R

ateliér A1r jak to všechno začalo

Vycházíme z myšlenky, že každý kus námi nabízeného nábytku byl ve své době běžným, více či méně honosným prvkem interiéru tehdejších měšťanských bytů či vil. Avšak poctivost uměleckého návrhu, řemeslného zpracování a použití materiálů lze s dnešní dobou jen těžko srovnávat. Stáří, kvalita a nadčasový design dělá z jednotlivých kusů originály, které si zaslouží oživení a možnost dále plnit svou funkci. To jest bezkonkurenčně vytvářet atmosféru vstupních hal, obývacích pokojů, jídelen či kanceláří.

 

náš příběh

 

Je podobný jako u mnohých z vás. Chtěli jsme si vkusně a s obdivem k dobám minulým zařídit interiér. Začali jsme tedy hledat nábytek,který je nadčasový, pohodlnýesteticky ojedinělý.

Postupně jsme se dostali až k nábytku z období přelomu 19. a 20. stoletíobdobí první republiky. Nábytek tohoto stáří je však vzhledem k únavě materiálů k běžnému užívání prakticky nepoužitelný. Začali jsme se tedy pídit po technologiích a pracovních postupech, látkách a hlavně po nábytku samotném.

Vyhledávání v archivech,vybírání správných materiálů či komunikace s restaurátory nás doslova pohltila. Výsledkem je výběr nejkvalitnějších látek, poctiváruční práce profesionálů a hlavně radost z krásného nábytku.

Když už jednou propadnete kouzlu prvorepublikového nábytku, je těžké všechen ten nádherný nábytek nekoupit. To jsme se ovšem museli naučit a vybíráme tak pro vás jen ty nejzajímavější kousky.

Tomáš Hormádko za ateliér A1R,
zakladatel Tomáš Hromádko
  • illustration
  • illustration
  • illustration
  • illustration
  • illustration
  • illustration
  • illustration
  • illustration
chair

pečlivá ruční renovace se zachováním ducha artiklu a využitím nejlepších materiálů

Každý kousek nábytku má svou vlastní historii, někdy byla hodně složitá a dramatická, jindy poklidná. Nikdy však obyčejná. Již v době zrození se jednalo o nábytek osobitý a kvalitní. Jeho majitelé to věděli. U nás se jeho příběh posune dál, někdy stačí trochu popostrčit, ale většinou mu musíme doslova vdechnout nový život. Jak tento náš příběh bude pokračovat, záleží především na vás.

jak probíhá renovace křesílek