A1R

ratanové výplety židlí a křesel thonet ručně a také do drážky

Vlastníte starou židli nebo houpací křeslo s poškozeným ratanovým výpletem? Provádíme opravy ratanových výpletů tradičním ručním způsobem i novodobou technikou do tzv. drážky, vždy však s originálním přírodním rotangem přímo z plantáží tehdejší Indočíny. Oprava je provedena velmi pečlivě a díky přírodnímu vláknu také dlouhodobě.

rocking chair
R
illustration

ruční výplety

Jedná se o tradiční ruční výplet židlí a křesel THONET. Používáme výhradně  originální přírodní ratanové vlákno o průměrech 2,0-3,0 mm. Tento typ výpletu je velmi časově náročný ale také velmi odolný.

Cena od 7 Kč / 1cm2

sedák o průměru 40cm = 11.000 Kč

D
illustration

výplety do drážky

Novější technika opravy, kdy je použitý shodný materiál jako v případě ručního výpletu, avšak tento úplet je připravený v metráži o různých šířkách a usazuje se do tzv. drážky. Tento typ výpletu je podstatně levnější ale méně odolný.

Cena od 1,5Kč / 1cm2

sedák o průměru 40cm = 2.500 Kč

Uvedené ceny neobsahují případné náklady na přepravu či logistiku a josu uvedeny bez DPH, jsme plátci DPH (21%).

kompletní dobová renovace artiklů thonet včetně ratanových výpletů

Nabízíme kompletní dobovou renovaci historických artiklů značky THONET, FISCHEL, GERSTEL, JACOB & JOSEF KOHN atd. Prohlédněte si jak citlivě přistupujeme k jednotlivým krokům renovace.

 • illustration

  Demontáž

  Na samotném začátku renovace je nutné každý artikl velmi opatrně demontovat a rozložit do posledního dílu.

 • illustration

  Ruční broušení cidlinou

  Jedná se o velmi starou a časově náročnou ale na druhou stranu nejšetrnější metodu odstranění původních lakovaných vrstev historických artiklů.

 • illustration

  Ošetření proti dřevo-škůdci

  Ve stavu obroušeném je ideální čas pro preventivní ošetření dřevěných částí proti dřevokaznému hmyzu a dalším škůdcům.

 • illustration

  Petrifikace kalafunou - zpevnění

  V některých případech používáme pro celkové zpevnění historických artiklů opět dobovou metodiku tzv. petrifikaci kalafunou na přírodní pryskyřičné bázi.

 • illustration

  Oprava lokálních defektů

  V případech kdy renovovaný artikl obsahuje známky značného poškození či dokonce chybějících částí, snažíme se vždy s přihlédnutím k originálnímu stavu dané části lokálně opravit či citlivě nahradit.

 • illustration

  Povrchová úprava mořením

  V tomto bodě je vše v koordinaci s investorem. Barevně můžeme produkt namořit na požadovaný odstín, nejčastěji používáme barvy původní, tedy ořech, dub, buk, kaštan či dokonce bezbarvou úpravu.

 • illustration

  Povrchová úprava šelakem

  Stěžejní část celého procesu renovace, v našem případě používáme ručně míchaný šelak na přírodní bázi v několika odstínech. Běžně nanášíme ručním způsobem min. 10 vrstev, vždy dle aktuálního stavu povrchu. Pro výsledný efekt používáme různé odstíny šelaku.

 • illustration

  Ratanový výplet

  Nabízíme dvě varianty ratanového výpletu. Dobová metoda je ruční přepletení, což je náročnější ale odolnější varianta opravy. Novější a rychlejší metodou je výplet do tzv. drážky, což je výrazně levnější ale také méně odolná varianta opravy výpletu.

 • illustration

  Kompletace a finální kontrola

  Jedná se o poslední část renovace před samotným předání, po kompletaci každý produkt projde podrobnou výstupní kontrolou pevnosti, odolnosti a vizuální kontrole. Poté již produkt putuje za svým majitelem do různých koutů světa. Děkujeme, s láskou A1R.

MÁTE ZÁJEM O DOBOVOU RENOVACI?

jaké produkty jsme renovovali ?

Objednávka ratanového výpletu nebo kompletní renovace artiklu

illustration

Pole označená symbolem * jsou povinná. Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem vyřízení odpovědi na daný dotaz/poptávku.

Souhlasím *